נעים להכיר

אסנת יחזקאל להט

אני פועלת שנים רבות לקידום שוויון הזכויות והשילוב החברתי של א/נשים עם מוגבלות מתוך אמונה בזכות וביכולת של כל אישה וגבר לחולל שינוי בחברה ולקדם צדק חברתי.

סיימתי תואר ראשון בלשון עברית, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ותואר שני בריפוי בעיסוק, שניהם באוניברסיטת חיפה, הוסמכתי כמנחת קבוצות וכיועצת בתחום המיניות לאנשים עם מוגבלויות ואני מורשת נגישות השירות (מספר 2407). כמו כן אני מרצה רבת־ניסיון באקדמיה, במסגרות ציבוריות ובעמותות בנושאים מגוונים בהם טכנולוגיה מסייעת ועצמאות, מודלים של מוגבלות, פמיניזם וזכויות אדם.

אני דוגלת בכנות, במוסר עבודה, בהגינות, בשיתוף פעולה ובראיית הטוב באחר ואני פועלת כך בחיי האישיים והמקצועיים כאחד.

אני עוסקת בפיתוח מנהיגות פמיניסטית בכלל ובאוכלוסיות עם מוגבלות בפרט. במסגרת זו אני חברה בוועד המנהל של עמותת אלומות לקידום ארגונים של אנשים עם מוגבלות, שותפה לפרויקט “פמיניזם ומוגבלות” בארגון “אשה לאשה, מרכז פמיניסטי חיפה”, רכזת של פורום לבריאות/ صِحة – מקדמים בריאות של אנשים עם מוגבלות במרכז המנהיגות בבית איזי שפירא ופעילה בארגונים של אנשים עם מוגבלות. כמו כן השתתפתי בשתי תוכניות מנהיגות: מנהיגים לשינוי חברתי של Rockwood Leadership Institute ותוכנית “נשים חונכות לזכויות” בקליניקה לפמיניזם משפטי בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

הרקע האקדמי הבין־תחומי שלי והידע הכללי הרב שרכשתי לאורך החיים, בין השאר במסגרת תפקידיי כרכזת הדרכה במיזם "המפגש" בעמותת מגן המשפחה, כרכזת צוות במילבת־שיבא בתל השומר למתן פתרונות בתחום הטכנולוגיה המסייעת לקשיים מיניים של אנשים עם מוגבלות, כמנחת קבוצות למנהיגות של אנשים עם מוגבלות וכיועצת מינית לאנשים עם מוגבלות וקשישים, מאפשר לי לייעץ ולהעניק ידע רב מתוך ראייה כוללת הן בייעוץ פרטני והן בסדנה או בהרצאה לצוותים מקצועיים, ארגונים, אנשים עם מוגבלות ובני משפחה.

במקביל לעבודתי בתחומים הללו, אני עוסקת גם בעריכת לשון אקדמית. פרטים נוספים באתר דברים בגו devarim-bego.co.il